Skulptur Hermes

657187

SKULPTUR, Italien omkring 1900, Grand Tour souvenir, Hermes, patinerad brons, höjd 49 cm
Originalet grävdes fram i Villa dei Papiri i Herculaneum 1758

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, något lös från sockeln

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Hermes

Budhistorik (23 bud)
5152361
19 000
5150301
18 500
5152354
18 500
5150301
17 000
5152348
16 500

Slutpris SEK:
19 000
1 834 EUR, 2 082 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.