Skrivbord stockholmsarbete i rokoko

657174

SKRIVBORD, stockholmsarbete i rokoko, Lorentz Nordins art, fanerat med valnöt, brännförgyllda beslag i mässing, skinnklädd skiva med guldsnitt, fronten med en låda, konturerade sarger, svängda med med hörnbeslag, nyckel finns, höjd 77, 100 x 54 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydliga fanérlagningar och torrsprickor

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Soffbord, sidobord, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (39 bud)
5151516
40 000
5151524
39 000
5151516
38 000
5151520
38 000
5151516
37 000

Slutpris SEK:
40 000
3 860 EUR, 4 384 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.