Ampel sengustaviansk stil

657161

AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för fyra ljus, monteringar i förgylld mässing, skål i mörkgrönt glas, kedjefästen av lejonmaskaroner, utsvängda ljusarmar, avslutande pinjekotte, höjd 92 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Taklampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Ampel sengustaviansk stil

Budhistorik (28 bud)
5153287
13 500
5153279
13 000
5153284
13 000
5153279
12 500
5153276
12 000

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.