Bordsplateau sengustaviansk

657151

BORDSPLATEAU, tre delar, sengustaviansk, Carl Henrik Brolins art, agent haché, genombruten kant med romboida och runda prismor, silverfolierade glas, avslutande fötter i form av claw and ball, höjd 10, 109,5 x 47 cm

PROVENIENS: Södertuna slott, Frustuna socken, Södermalands län
Stopalo

Folieringskador, senare glas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordsplateau sengustaviansk

Budhistorik (20 bud)
5153075
8 200
5150914
8 000
5151978
7 800
5150914
7 600
5149397
7 400

Slutpris SEK:
8 200
791 EUR, 899 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.