Skrivpulpet sengustaviansk

657146

SKRIVPULPET, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, beslag av mässing, uppsats med fyra lådor, snedställd skrivklaff klädd med skinn, inredning av fack bemålad i engelskt rött, utdragbart nedre etage med lådinredning och skinnklädd skiva, lådor med centrallås, avsmalnande ben, nycklar medföljer, höjd 144, 111 x 73,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Beslagskompletteringar, mindre lister saknas

Ändringar/tillägg

Möbler, Skåp, byråer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skrivpulpet sengustaviansk

Budhistorik (6 bud)
5150839
7 400
5150211
7 200
5145084
7 000
5139922
5 400
5138483

Slutpris SEK:
7 400
714 EUR, 811 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.