Vas, Kgl Dansk

657142

ARTHUR BOESEN (1870-1949), vas, porslin, Royal Copenhagen, underglasyrmålad dekor av stadsmotiv med träd, hus och kyrka, signerad Royal Copenhagen med böljemärket Arth. Boesen 3.2 1918, höjd ca 42 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydligt slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Vas, Kgl Dansk

Budhistorik (7 bud)
5148945
5148091
1 600
5146598
5144715
1 300
5139169

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.