Otto Strandman bläckställ

657114

OTTO STRANDMAN (1871-1960): Bläckställ med dekor av kyssande par på vågor, signerat Otto Strandman, patinerad brons, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd 15,5, 39 x 27 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre gravyr och slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Otto Strandman bläckställ

Budhistorik (18 bud)
5151749
5 200
5151847
5 000
5151749
4 800
5151704
4 600
5149395
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.