Tempellejon Kina 1900-tal

657078

TEMPELLEJON, med skötare, Kina 1900-tal, keramik, glaserad i sancai-färger, höjd ca 60 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg, lagning

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Tempellejon Kina 1900-tal

Budhistorik (22 bud)
5153787
4 200
5153793
5153787
3 800
5153760
3 600
5153732
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.