Bordslampa omkring 1900

657077

BORDSLAMPA, omkring år 1900, biskviporslin och mässing, dekor av tre barn med fiskstjärtar uppbärande urnformation, beslag av mässing, skärmar dekorerade med glaspärlor, höjd 88 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Bordslampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordslampa omkring 1900

Budhistorik (18 bud)
5153232
12 500
5137705
12 000
5153231
12 000
5137705
11 500
5153230
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 206 EUR, 1 370 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.