Skrivbord Ryssland Jacob-stil

657072

SKRIVBORD, Ryssland, Jacob-stil, 1900-tal, fanerat med mahogny, massiva ben, inläggningar av mässingslister, avsmalnande kannelerade ben med mässingshylsor, skivan klädd med grönt skinn och guldsnitt, nyckel medföljer, höjd 79,5, 145 x 70 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Soffbord, sidobord, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skrivbord Ryssland Jacob-stil

Budhistorik (16 bud)
5151954
21 000
5151760
20 000
5151760
19 500
5150213
19 000
5138177
18 500

Slutpris SEK:
21 000
2 027 EUR, 2 302 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.