Dekorativ skulptur Rörstrand

657070

RÖRSTRAND, omkring 1900, dekorativ skulptur i två delar, i form av svan i damm, märkt Rörstrand, polykromt bemålad parian, höjd 62, 78 x 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre dekorskador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Dekorativ skulptur Rörstrand

Budhistorik (66 bud)
5153870
62 000
5153858
60 000
5153847
58 000
5153847
56 000
5153844
54 000

Slutpris SEK:
62 000
5 983 EUR, 6 795 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.