Emile Gallé vas Frankrike

657053

EMILE GALLÉ, vas, glas, Nancy, Frankrike, 1900-talets början, överfångsdekor i brunt med etsad dekor av grenar med pinjekottar mot grå fond, signerad Gallé på livet, höjd ca 13 cm

PROVENIENS: Stopalo

Tillverkningsdefekt/tillverkningsspricka, nagg vid basen, smuts

Ändringar/tillägg

Glas, Konstglas, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Emile Gallé vas Frankrike

Budhistorik (8 bud)
5151088
3 200
5144666
5144664
5144661
5144067

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.