Alexander Calder Le Poisson pas Ancré

657042

ALEXANDER CALDER (USA, 1898-1976): Le Poisson pas Ancré, 1965, färglitografi, signerad och numrerad i blyerts Calder 20/90, 49x64 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Aning gulnat papper, papperet blekt på grund av papperstejpen på baksidan, spår av papperstejt på baksidan i övre högre och vänstra hörnen

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (22 bud)
5166696
14 500
5166613
14 000
5166613
13 000
5166183
12 500
5165764
12 000

Slutpris SEK:
14 500
1 399 EUR, 1 589 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.