Joan Miró, Les Armes du Sommei

657038

JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983): Les Armes du Sommeil, etsning, akvatint och carborundum i färg på Mandeure-papper, utgiven Maeght éditeur, Paris 1970, signerad i blyerts Miró och numrerad 9/75, bildstorlek 51,5x62,5, bladstorlek 63x77,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Dupin 533,

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (30 bud)
5189905
46 000
5189902
44 000
5189900
42 000
5189901
42 000
5189900
40 000

Slutpris SEK:
46 000
4 439 EUR, 5 042 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.