Sven X:et Erixson, Riche's matsedel

657032

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Riche's matsedel, signerad och daterad Sven Erixson -57, akvarell på papper, 36x24,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Tore Wretman, Mat & Minnen, Bra Böcker 1987, avbildad helsida sidan 95

Konst, Modernt måleri, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (46 bud)
5190708
37 000
5190707
36 000
5190688
35 000
5190686
34 000
5190673
33 000

Slutpris SEK:
37 000
3 571 EUR, 4 055 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.