Kar de Mumma, akvarell

657023

KAR DE MUMMA (Erik Zetterström,1904-1997): Hommage ā Picasso, signerad KdeM med dedikation "Till vännen Tore den 7.5. 1986 från tillgivna Karde Mumma och Marianne", akvarell och collage på papper, 27,5x19 cm

På baksidan fastklistrat telegram med gratulationshälsning från Marianne Zetterström och Kar de Mumma

PROVENIENS: Tore Wretman

Konst, Teckningar, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Kar de Mumma, akvarell

Budhistorik (28 bud)
5182314
5 000
5182479
4 800
5182314
4 600
5178949
4 400
5178102
4 200

Slutpris SEK:
5 000
483 EUR, 548 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.