Antoni Tàpies, Collage in black

657022

ANTONI TAPIES (Spanien, 1923-2012): Collage in black/Collage en negro, litografi och collage, signerad Tàpies och numrerad 36/40, S. 50x35 cm, ur poesiboken El pa a la barca/The Bread in the boat

PROVENIENS: Galerie Bleu, Stockholm
Tore Wretman

LITTERATUR: Galfetti 49

Bakgrundspapperet vågigt upptill och nedtill, smärre fuktfläckar, gulnat. Litografin fäst på bakgrundspapperet i övre kant.

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (41 bud)
5191586
6 200
5191502
6 000
5190612
5 800
5191501
5 600
5190612
5 400

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.