Carl Fredrik Reuterswärd, The Golden Handshake, br

657018

CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Utan titel (The Golden Handshake), guld- och svartpatinerad brons monterad på stenplatta, signerad Carl Fredrik Reuterswärd, numrerad 35/69, längd 66 cm, höjd 26 cm,
gjutarmärkt Fonderia M Itay (Fonderia Mariani).

PROVENIENS: Tore Wretman

Konst, Skulpturer, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
5192502
22 000
5192499
21 000
5188547
20 000
5192490
20 000
5188547
19 500

Slutpris SEK:
22 000
2 123 EUR, 2 411 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.