Carl Fredrik Reuterswärd Kocken

657012

CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Kocken, signerad med dedikation Reuterswärd, tusch på papper, 21x23 cm.

Födelsedagspresent på Tore Wretmans 75-års dag:
"Till vännen Tore den 7 maj - 1991 - Mona och Carl Fredrik"

PROVENIENS: Tore Wretman

Papper monterad med papperstejp på duk

Konst, Teckningar, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (47 bud)
5190123
8 400
5190134
8 200
5190123
8 000
5190132
7 800
5190123
7 600

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.