Kar de Mumma, teckning

657011

KAR DE MUMMA (Erik Zetterström,1904-1997): Hommage Picasso, signerad KdeM., akvarell och tusch på papper, 15x10,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Konst, Teckningar, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Kar de Mumma, teckning

Budhistorik (28 bud)
5189790
4 400
5189679
4 200
5182714
5174445
3 800
5182712
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.