Georges Braque, Le Canard, Auvergne

657008

GEORGE BRAQUE (Frankrike 1882-1963): Le Canard, Auvergne, färglitografi med prägling, 1961, signerad Braque, numrerad 43/75, 49,5x64 cm, Au Vent d'Arles éditeur, Paris

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Vallier 160

Konst, Grafik, Tore Wretman

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (17 bud)
5165715
20 000
5183813
19 500
5165715
19 000
5183812
18 500
5165715
18 000

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.