Rörstrand vas

657002

RÖRSTRAND, vas, omkring 1900, porslin, amforaformad med två hänklar, klassicerande dekor i Wedgewood-stil i vitt mot ljusblå fond, stämplad Rörstrand AA RE, höjd ca 25 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sprickor

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Rörstrand vas

Budhistorik (11 bud)
5153139
5151948
5151948
950
5151633
900
5151633
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.