Golvvaser Japan

656994

GOLVVASER, ett par, porslin, Japan, 1800-talets andra hälft, dekorerade med kartuscher föreställande palatsscener samt imitationer av lackarbeten, höjd ca 91 cm

PROVENIENS: Stopalo

Färgbortfall, nagg, skador

Ändringar/tillägg

Orientaliskt, Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Golvvaser Japan

Budhistorik (21 bud)
5150266
21 000
5151263
20 000
5150266
15 500
5150908
15 000
5150266
9 200

Slutpris SEK:
21 000
2 027 EUR, 2 302 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.