Bordsdekoration Kina tidigt 1900-tal

656993

BORDSDEKORATION, Kina tidigt 1900-tal, olika material bl.a. halvädelstenar, i form av lotusblommor, blad och frökapslar monterade på en spegel i en träblomsterlåda, dekor i relief föreställande blommor och fåglar samt kalligrafi, ca 22 x 46 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage,skador

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Orientaliskt, Konsthantverk, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (122 bud)
5152949
130 000
5152941
120 000
5152936
110 000
5152933
100 000
5152935
100 000

Slutpris SEK:
130 000
12 545 EUR, 14 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.