Vas Kina 1800-tal

656983

VAS, porslin, Kina, 1800-tal, europeisk montering i förgylld brons, dekorerad med ridande följe, höjd ca 47 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sprickor/lagningar, slitage

Ändringar/tillägg

Orientaliskt, Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Vas Kina 1800-tal

Budhistorik (27 bud)
5151603
4 400
5151596
4 200
5151596
3 800
5151437
3 600
5151595
3 600

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.