Skulptur Endymion

656976

SKULPTUR, 1900-tal, Endymion, avgjutning efter C.J. Dyfvermans version för Gustavsberg, bronspatinerad gips, höjd 13, 46 x 20 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage och nagg

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Endymion

Budhistorik (20 bud)
5153166
2 400
5153104
5153161
5153104
1 900
5152747
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.