Skulptur Herman Bergman

656971

SKULPTUR, 1910-tal, knästående kvinna, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, patinerad brons, monterad på träsockel, skyltmärkt 1919 3/7, total höjd 23 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Herman Bergman

Budhistorik (43 bud)
5153393
8 600
5153386
8 400
5153371
8 200
5153360
8 000
5153368
8 000

Slutpris SEK:
8 600
830 EUR, 943 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.