Cigarställ

656966

CIGARRSTÄLL, Tyskland/Österrike, 1900-talets början, bronserad metall, i form av soldat med gevär och tunnor, stämpelmärkt U & C Geschützt 1151, höjd ca 25 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Cigarställ

Budhistorik (19 bud)
5153140
5124922
5124922
1 900
5147991
1 800
5124922
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.