Uppsatsskålar 1800-talets andra hälft

656961

UPPSATSSKÅLAR, tre stycken, 1800-talets andra hälft, stämplade A.G. Dufva NS, naturalistiskt utformade ställ med vinrankor, slipade glasskålar, nysilver, höjd 22, diameter 21/22 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydliga kantnagg

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (16 bud)
5150726
3 400
5150716
3 200
5150713
5150005
2 600
5150004
2 400

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.