Bordsdekorationer 1800-tal

656958

BORDSDEKORATIONER, ett par, 1800-tal, kombinerad ljusstake och vas, förgylld brons på carraramarmor, samt rött bemålat glas, i form av elefanthuvuden bärande ljuspipa med växtdekor, uppsvängd vas i form av ymninghetshorn med dekor av vinlöv, höjd 21,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg, slitage

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordsdekorationer 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
5137685
6 400
5152251
6 200
5137685
6 000
5152239
5 800
5137685
5 600

Slutpris SEK:
6 400
618 EUR, 701 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.