Figurgrupp porslin Berlin

656957

KUNGLIGA PORSLINSFABRIKEN I BERLIN, figurin, omkring 1763-1780, porslin, allegorisk scen, handmålad och förgylld polykrom dekor, höjd ca 36 cm

PROVENIENS: Stopalo

Kvinnans arm och mannens ena ben lagade, nagg, smuts, invändiga sprickor

Ändringar/tillägg

Keramik/Porslin, Figuriner, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Figurgrupp porslin Berlin

Budhistorik (15 bud)
5151050
4 200
5150365
5149141
3 800
5147989
3 600
5126755
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.