Bordspendyl Restauration

656943

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, samt lackerade sparytor, postament med dekor av blomsterfestong och kymationbård, urtavla med romerska siffror, krönt av Apollon med lyra, pendel och nyckel medföljer, höjd 69 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage. SAV garanterar ej funktionen.

Ändringar/tillägg

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (28 bud)
5151333
15 500
5151376
15 000
5151333
14 500
5151372
14 000
5151333
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.