Skulptur Carl Fagerberg

656935

CARL FAGERBERG (1878-1948): Såningsmannen, signerad C. Fagerberg, patinerad brons, gjutarmärkt Sthlms Konstgjuteri, monterad på träsockel, höjd 66 cm

PROVENIENS: Stopalo

Gåvogravyr

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Carl Fagerberg

Budhistorik (48 bud)
5151465
44 000
5151455
42 000
5149442
40 000
5151438
40 000
5149442
39 000

Slutpris SEK:
44 000
4 246 EUR, 4 822 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.