Skulptur Ellen Roosval von Hallwyl

656925

ELLEN ROOSVAL VON HALLWYL (1867-1952): Kamp mellan fabeldjur, signerad E.R.v.H., patinerad brons, gjutarmärkt Otto Meyer eftr fud, höjd 32, 69 x 27 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (26 bud)
5152020
34 000
5147035
33 000
5147035
32 000
5150609
31 000
5147035
30 000

Slutpris SEK:
34 000
3 281 EUR, 3 726 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.