Skulptur Auguste Marie Barreau

656915

AUGUSTE MARIE BARREAU (Frankrike ?-1922): Leda och svanen, signerad och daterad ABarreau 1890, patinerad brons, gjutarmärkt Mottheau Paris Cire Perdue Paris samt 7 inom cirkel, höjd 27,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (26 bud)
5152789
14 000
5152741
13 500
5151700
13 000
5152736
13 000
5151700
11 000

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.