Ampel sengustaviansk stil

656907

AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för ett ljus, monteringar i förgylld mässing, skål av blåtonat flussglas, kedjefästen i form av Zeus ansikte, avslutande pinjekotte, höjd 95, diameter 33 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skålen 1900-tal

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Belysning, Taklampor, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Ampel sengustaviansk stil

Budhistorik (10 bud)
5149593
4 400
5149592
4 200
5138661
5138660
5128943

Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.