Brasskärm nygotik

656898

BRASSKÄRM, nygotik, 1800-tal, massiv och fanerad med björk och svärtad dekor, rak form, med uppsvängt genombrutet krön iform av vimperger, skärm klädd med tapet med allegoriskt motiv, tredelad fot med fotplatta och träskuren dekor, 168 x 67 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador och lagningar, mindre delar av dekor saknas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Övriga möbler, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Brasskärm nygotik

Budhistorik (8 bud)
5152910
3 600
5153102
3 400
5152910
3 200
5152906
5152880

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.