Byrå stockholmsarbete i rokoko

656896

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, Gustaf Foltjerns art, fanerad med alm, jakaranda, plommon och valnöt, förgyllda beslag i mässing, parkettläggning i fält med friser, nyckelskyltar med rocailler, draghandtag i naturalistisk stil, skiva av kalksten med dubbel kälning, höjd 81, 124 x 55 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skador, ej ursprungliga lås, skivan med naturlig sprickbildning

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Skåp, byråer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (25 bud)
5152966
26 000
5152712
25 000
5152397
24 000
5152710
24 000
5152397
23 000

Slutpris SEK:
26 000
2 509 EUR, 2 850 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.