Bordsplateau empire

656890

BORDSPLATEAU, två delar, empire, brännförgylld brons, genombruten dekor av palmetter, silver- respektive kvicksilverfolierat glas, höjd 9, 87 x 62 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, ett glas senare

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordsplateau empire

Budhistorik (17 bud)
5150296
13 500
5153665
13 000
5150296
12 500
5153473
12 000
5150296
9 600

Slutpris SEK:
13 500
1 303 EUR, 1 480 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.