Bordspendyl Restauration

656835

BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgyllds brons samt malakitimitation, postament med fötter i form av bevingade kvinnor, lunettformat urhus omgivet av Amor och Psyke, urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 61 cm

PROVENIENS: Stopalo

Färgbortfall, nagg, retuscher, lösa delar. SAV garanterar ej funktionen.

Ändringar/tillägg

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (35 bud)
5152763
15 000
5152903
15 000
5152763
13 500
5152897
13 000
5152763
11 000

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.