Skulptur C.J. Bonnesen

656798

CARL JOHAN BONNESEN (Danmark 1868-1933), Oriental och kvinna till häst, signerad och daterad C.I.B 1917 samt C.J. Bonnesen, mörkpatinerad brons, gjutarmärkt L. Rasmussen, Köpenhamn, höjd 68 cm

PROVENIENS: Stopalo

Mindre dekordel saknas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur C.J. Bonnesen

Budhistorik (34 bud)
5152125
30 000
5152120
29 000
5152115
28 000
5152112
27 000
5152100
26 000

Slutpris SEK:
30 000
2 895 EUR, 3 288 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.