Skulptur Rolf Kjellberg

656787

ROLF KJELLBERG (1901-1989): Spjutkastare, signerad och daterad R G. Kjellberg. 1936, patinerad brons, gjutarmärkt Sthlms Konstgjuteri, höjd 48 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Konst, Skulpturer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Skulptur Rolf Kjellberg

Budhistorik (29 bud)
5153716
18 500
5153586
18 000
5153705
17 500
5153586
17 000
5153703
16 500

Slutpris SEK:
18 500
1 785 EUR, 2 028 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.