Byrå gustaviansk

656782

BYRÅ, gustaviansk, fanerad alrot och björk, förgyllda mässingsbeslag, övre låda med motiv av romber, samkomponerad front med friser och fält, dragringar i form lagerkransar, nyckelskyltar med bandrosetter, nyckel medföljer, höjd 83, 103 x 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage, ej ursprungliga lås

Ändringar/tillägg

Möbler, Skåp, byråer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Byrå gustaviansk

Budhistorik (12 bud)
5153580
12 000
5152835
10 500
5151641
10 000
5151256
9 800
5150937
8 200

Slutpris SEK:
12 000
1 158 EUR, 1 315 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.