Byrå gustaviansk

656779

BYRÅ, gustaviansk, fanerad med alrot och körsbär, beslag av mässing, inläggningar av friser och fält, draghandtag och nyckelskyltar med bandrosetter, snedställda hörn, avsmalnande ben, höjd 82, 110 x 54 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa skador och lagningar, låsen 1800-tal

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Skåp, byråer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Byrå gustaviansk

Budhistorik (35 bud)
5152056
15 500
5152052
15 000
5152050
14 500
5152051
14 500
5152050
14 000

Slutpris SEK:
15 500
1 496 EUR, 1 699 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.