Morian Italien 1800-tal

656774

MORIAN, Italien, sannolikt Venedig, 1800-tal, skulpterat, förgyllt och polykromt bemålat lövträ, höjd 135 cm, höjd 143 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skador, lagningar och förstärkningar, krönplatta saknas

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Diverse, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Morian Italien 1800-tal

Budhistorik (21 bud)
5151803
17 000
5151833
16 500
5151803
16 000
5151827
15 500
5151803
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 641 EUR, 1 863 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.