Porslinsmålning

656759

ALEXANDRE SOUSTRE (Frankrike 1845-1910), porslinsmålning, motiv efter Henri Pinta (1856-1944), signerad A Soustre d´aprés PINTA, baktill stämplad Limoges France, motivets storlek 36 x 27 cm, med förgylld ram 60 x 50 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Keramik/Porslin, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Porslinsmålning

Budhistorik (23 bud)
5151560
6 600
5151026
6 400
5151024
6 200
5151023
6 000
5151019
5 800

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.