Bordspendyl Restauration

656747

BORDSPENDYL, parisarbete, Restauration, märkt Brocot á Paris, mörkpatinerad brons, fodral fanerat med marmor, urhus i form av postament med dekor av växtornamentik, försilvrad urtavla med romerska siffror, krönt av klassicerande figurscen av hästtämjare, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 63,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa nagg och lagningar, mindre attribut saknas. SAV garanterar ej funktionen.

Ändringar/tillägg

Klockor/Ur, Bordsur, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Bordspendyl Restauration

Budhistorik (15 bud)
5153991
3 600
5153233
3 400
5148872
5148871
1 900
5145320
1 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.