Fåtölj gustaviansk

656745

FÅTÖLJ, gustavianskt stockholmsarbeten, träskuren dekor, rektangulär ryggbricka, volutformade armlän, hörnfleuronger, avsmalande kannelerade ben, bemålad i gulockra, sitthöjd 41 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa lagningar och förstärkningar

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Fåtöljer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Fåtölj gustaviansk

Budhistorik (11 bud)
5152485
5 600
5152479
5 400
5151410
5 200
5152476
5 000
5151410
4 800

Slutpris SEK:
5 600
540 EUR, 614 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.