Fåtöljer Louis XV-stil

656743

FÅTÖLJER, ett par, Louis XV-stil, 1800-talets andra hälft, fristående, träskuren dekor, förgyllda, lös stoppad sits och rygg, ymnig dekor av akantus, rocailler och voluter, sitthöjd 43 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Möbler, Fåtöljer, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Fåtöljer Louis XV-stil

Budhistorik (23 bud)
5152150
21 000
5150997
20 000
5152148
20 000
5150997
17 000
5152003
16 500

Slutpris SEK:
21 000
2 027 EUR, 2 302 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.