Kandelabrar nyrenässans

656730

KANDELABRAR, ett par, nyrenässans, för vardera fem ljus, förgylld och patinerad brons, bas på klövfötter, urnformad pelare med Apollos ansikte, ljusarmar med dekor av växtornamentik och svanhuvuden, höjd 55,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Två manschetter saknas, mittersta ljuspiporna och droppskålar borrade

Ändringar/tillägg
Visning 9-14 september på Nybrogatan 32
Måndag-fredag 11-18
Torsdag kvällsöppet till 20
Lördag 11-16

Metall, Stopalo

Nybrogatan 32, Stockholm

Kandelabrar nyrenässans

Budhistorik (17 bud)
5150998
6 200
5150989
6 000
5150978
5 800
5150970
5 600
5150963
5 400

Slutpris SEK:
6 200
598 EUR, 680 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.